Fibryna bogatopłytkowa

Dostosowane do Twoich potrzeb

Co to jest fibryna bogatopłytkowa

Fibryna (iPRF – Injectable Platelet Rich Fibrin) jest unikalną techniką wypełniania zmarszczek i ubytków skórnych materiałem uzyskiwanym z własnego organizmu. Wzbogacony w cenne płytki (źródło leczniczego białka i czynników wzrostu), fibrynę (macierz gojenia ran i regeneracji) oraz komórki macierzyste (przewodniki cząsteczek gojących i regenerujących) jest najlepszą bronią do walki z upływającym czasem.

iPRF jest następną generacją z zakresu anti-aging i uzupełnia odmładzanie osoczem bogatopłytkowym. Główną zaletą tego autogennego biomateriału jest powolne uwalnianie czynników stymulujących wzrost tkanek i regenerację skóry, dzięki czemu tkanki kontynuują naturalny proces odbudowy przez następne 3-6 miesięcy.

Jaka jest różnica między PRP a iPRF?

Zarówno PRP, jak i iPRF są uzyskiwane z krwi osoby poddającej się zabiegowi. Różni się jednak ich preparatyka, co powoduje odmienność w składzie, w sposobie iniekcji, ale także są wykonywane w różnych celach zabiegowych. IPRF wstrzykiwany jest w przypadku głębokich zmarszczek, których ubytków nie można zredukować poprzez zabiegi rewitalizacji i regeneracji skóry. Jest to naturalna alternatywa dla wypełnień kwasem hialuronowym, w wyniku której tkanka samoczynnie się odbudowuje. Powoduje to wypełnienie ubytków skórnych i uzyskanie gładkiej, młodo wyglądającej skóry.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg z podaniem fibryny bogatopłytkowej w MACHEROWSKA ATELIER poprzedza wywiad w trakcie którego poznamy Twoje oczekiwania i ustalimy, czy nie ma żadnych przeciwskazań. W dniu zabiegu pobiera się od pacjenta niewielką ilość krwi, którą następnie poddaje się specjalnej obróbce. Otrzymany preparat wstrzykuje się pod skórę. Fibryna bogatopłytkowa to naturalny materiał, który jest szczególnie polecany dla osób ze skłonnościami alergicznymi.

Fibryna bogatopłytkowa – efekty

Fibryna bogatopłytkowa działa dwufazowo. Pierwsze efekty są widoczne natychmiast po zabiegu. Skóra staję się napięta, zmarszczki wygładzone. Jednak to, na co należy zwrócić szczególną uwagę, to efekty długofalowe polegające na ciągłej stymulacji komórek. Płytki krwi uwięzione między włóknami fibryny wpływają na produkcję kolagenu i pobudzają procesy regeneracji tkanek.

Główne wskazania do przeprowadzenia zabiegu to przede wszystkim:

  • Głębokie zmarszczki, fałdy skórne

  • Głębokie bruzdy

  • Blizny po trądzikowe

  • Skóra zapadnięta z ubytkami tkanek

 

531135351

  • Czarny Instagram Ikona

Macherowska Atelier - Łódź