Osocze bogatopłytkowe

Wyjątkowe rezultaty

Osocze bogatopłytkowe, czyli wampirzy lifting.

Naturalny proces starzenia się skóry powoduje liczne zmarszczki, plamy starcze i problemy z pigmentacją. Pękające naczynia, matowa faktura oraz inne niedoskonałości to efekty upływającego czasu, których większość z nas chciałaby za wszelką cenę uniknąć. Kremy przeciwstarzeniowe i produkty do stosowania miejscowego leczą jedynie łagodniejsze objawy starzenia się skóry i działają krótkofalowo. Z tego powodu, wiele osób decyduje się na zabiegi odmładzające, które dzięki szybkiemu rozwojowi medycyny estetycznej dają naprawdę spektakularne efekty. Jednym z nich jest mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, czyli wampirzy lifting.

Czym jest wampirzy lifting?

Zabieg medycyny estetycznej, zwany wampirzym liftingiem polega na doskórnym podaniu osocza bogatopłytkowego, czyli preparatu, który pozyskuje się z krwi osoby poddawanej terapii. Podstawowym celem takiego liftingu jest pobudzenie skóry do regeneracji w całkowicie naturalny sposób. Metoda ta, choć jest stosunkowo młoda szybko zyskała ogromną popularność i stanowi świetną alternatywę dla klasycznych, wysoko inwazyjnych liftingów przy użyciu skalpela. Zabieg można wykonać na dowolnym obszarze ciała, jednak największym zainteresowaniem cieszą się okolice ust, policzków, czoła, a także dekoltu i szyi.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe (PRP – Platelet Rich Plasma) to preparat składający się z skoncentrowanych płytek krwi, zawieszonych w niewielkiej ilości osocza. PRP pozyskiwane jest z krwi własnej tuż przed zabiegiem i zawiera ponad 150 aktywnych substancji odpowiadających m.in. za produkcję kolagenu, powstawanie nowych komórek macierzystych, stymulację mikrokrążenia i regenerację uszkodzonych komórek.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego składa się z kilku etapów. W pierwszym z nich pobrana zostaje odpowiednia ilość krwi, która po wymieszaniu ze specjalistycznym żelem trafia do urządzenia zwanego wirówką laboratoryjną. Maszyna ta oddziela pożądane płytki od pozostałych składników krwi, po czym dodany zostaje odczynnik pobudzający produkcję cytokin (białek stymulujących wzrost komórkowy). Tak przyrządzony roztwór wstrzykuje się pod skórę za pomocą cienkich igieł. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, aby był bezbolesny i komfortowy. Zwykle czas trwania jednego zabiegu wynosi około 2 godziny, a po jego zakończeniu można wrócić do codziennej pracy i obowiązków. 

Czy zabieg jest bezpieczny?

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym to jeden z najskuteczniejszych, ale też i najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Dzięki stworzeniu preparatu, który w dużym stopniu pochodzi od krwi pacjenta, mamy pewność, że jest on immunologicznie neutralny dla organizmu, nie wywołuje alergii i pozostaje w pełni biokompatybilny. Zabieg jeszcze szczególnie polecamy osobom z nadwrażliwością na jakikolwiek składnik klasycznych substancji odmładzających w tym kwas hialuronowy, polimlekowy, czy hydroksyapatyt wapnia.

Osocze bogatopłytkowe – efekty

Terapia osoczem jest bardzo skuteczna i przynosi spektakularne efekty. Począwszy od faktu, że zabieg może być wykonywany na dowolnych partiach ciała, należy podkreślić, że cały proces regeneracji trwa nawet do 3 miesięcy, w czasie których zaobserwować można ogromne zmiany. Skóra staje się widocznie młodsza, bardziej jędrna i gładka. Następuje natychmiastowe odzyskanie blasku, poprawienie kolorytu i napięcia skóry.

Popularne tagi:

zabiegi odmładzające na twarz Łódź

ostrzykiwanie osoczem Łódź

terapia osoczem bogatopłytkowym Łódź

 

531135351

  • Czarny Instagram Ikona

Macherowska Atelier - Łódź