Macherowska Atelier spełni wszystkie Twoje oczekiwania: oferujemy wiodące w branży, rewolucyjne zabiegi kosmetyczne z wykorzystaniem najnowszych technologii. Nasz zespół pomoże Ci określić, która usługa jest dla Ciebie odpowiednia. Leczenie jest całkowicie spersonalizowane i dopasowane do Twoich unikalnych potrzeb. Takie podejście zapewnia najlepsze wyniki.

Mezoterapia Igłowa

Mezoterapia igłowa (inaczej iniekcyjna) to zabieg polegający na wstrzyknięciu substancji odżywczych takich jak mikroelementy, aminokwasy, czy witaminy do skóry. Metoda ta ma za zadanie powstrzymać proces starzenia się skóry oraz poprawić jej kondycję. Celem mezoterapii jest dostarczenie skórze odżywczego koktajlu, który wyczerpująco odżywia skórę i likwiduje jej niedoskonałości.


Jak przebiega zabieg?

Główną zaletą zabiegu mezoterapii jest skuteczność uzyskiwana dzięki  dopasowaniu do każdego rodzaju cery. Skład ampułek zależy od Twoich potrzeb i rodzaju zabiegu. Nasi specjaliści pracują w oparciu o nowoczesny sprzęt i certyfikowane preparaty, co pozwala na dostarczenie substancji na tyle głęboko, aby efekty były natychmiastowe i najbardziej spektakularne.

Podczas zabiegu wstrzykiwany jest w skórę koktajl składający się z substancji odżywczych i czynników regenerujących. Ilość i rodzaj podawanych substancji dobierana jest indywidualnie. Całość wstrzykuje się za pomocą małych igieł, a zabieg jest bezbolesny. Reakcje skórne związane z niewielkim zaczerwienieniem lub obrzękiem mają ulotny charakter, większość z nich zwykle ustępuje po kilku dniach.

Sposób działania

Mezoterapia pomaga uzyskać efekt redukcji zmarszczek, poprawiając elastyczność, a także młodzieńczy i promienny wygląd. Mikroiniekcje powstające podczas zabiegu mają pozytywny wpływ na stymulację trzech typów komórek skóry, które odpowiadają za piękny wygląd skóry:

  • keratynocyty - poprzez wpływ na czynnik wzrostu (GF)

  • melanocyty - regulujące pigmentację skóry

  • fibroblasty - stymulujące produkcję kolagenuEfekty

Obszary najczęściej poddawane mezoterapii to twarz, dekolt, szyja i skóra głowy. W zależności od składników podawanej mieszanki, mezoterapia odmładza skórę poprzez zwalczanie wolnych rodników, stymulując aktywność komórkową, krążenie, drenaż limfatyczny oraz produkcję kolagenu i elastyny. Ponadto, mezoterapia silnie nawilża skórę, poprawia koloryt, łagodzi zaczerwienienia, redukuje zmęczony wygląd. Skóra jest odmieniona, świetlista, odmłodzona i nawilżona.

Osocze Bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe, czyli wampirzy lifting.

Naturalny proces starzenia się skóry powoduje liczne zmarszczki, plamy starcze i problemy z pigmentacją. Pękające naczynia, matowa faktura oraz inne niedoskonałości to efekty upływającego czasu, których większość z nas chciałaby za wszelką cenę uniknąć. Kremy przeciwstarzeniowe i produkty do stosowania miejscowego leczą jedynie łagodniejsze objawy starzenia się skóry i działają krótkofalowo. Z tego powodu, wiele osób decyduje się na zabiegi odmładzające, które dzięki szybkiemu rozwojowi medycyny estetycznej dają naprawdę spektakularne efekty. Jednym z nich jest mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, czyli wampirzy lifting.

Na czym polega zabieg?

Zabieg medycyny estetycznej, zwany wampirzym liftingiem polega na doskórnym podaniu osocza bogatopłytkowego, czyli preparatu, który pozyskuje się z krwi osoby poddawanej terapii. Podstawowym celem takiego liftingu jest pobudzenie skóry do regeneracji w całkowicie naturalny sposób. Metoda ta, choć jest stosunkowo młoda szybko zyskała ogromną popularność i stanowi świetną alternatywę dla klasycznych, wysoko inwazyjnych liftingów przy użyciu skalpela. Zabieg można wykonać na dowolnym obszarze ciała, jednak największym zainteresowaniem cieszą się okolice ust, policzków, czoła, a także dekoltu i szyi.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?​​

Osocze bogatopłytkowe (PRP – Platelet Rich Plasma) to preparat składający się z skoncentrowanych płytek krwi, zawieszonych w niewielkiej ilości osocza. PRP pozyskiwane jest z krwi własnej tuż przed zabiegiem i zawiera ponad 150 aktywnych substancji odpowiadających m.in. za produkcję kolagenu, powstawanie nowych komórek macierzystych, stymulację mikrokrążenia i regenerację uszkodzonych komórek.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego składa się z kilku etapów. W pierwszym z nich pobrana zostaje odpowiednia ilość krwi, która po wymieszaniu ze specjalistycznym żelem trafia do urządzenia zwanego wirówką laboratoryjną. Maszyna ta oddziela pożądane płytki od pozostałych składników krwi, po czym dodany zostaje odczynnik pobudzający produkcję cytokin (białek stymulujących wzrost komórkowy). Tak przyrządzony roztwór wstrzykuje się pod skórę za pomocą cienkich igieł. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, aby był bezbolesny i komfortowy. Zwykle czas trwania jednego zabiegu wynosi około 2 godziny, a po jego zakończeniu można wrócić do codziennej pracy i obowiązków. 

Czy zabieg jest bezpieczny?

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym to jeden z najskuteczniejszych, ale też i najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Dzięki stworzeniu preparatu, który w dużym stopniu pochodzi od krwi pacjenta, mamy pewność, że jest on immunologicznie neutralny dla organizmu, nie wywołuje alergii i pozostaje w pełni biokompatybilny. Zabieg jeszcze szczególnie polecamy osobom z nadwrażliwością na jakikolwiek składnik klasycznych substancji odmładzających w tym kwas hialuronowy, polimlekowy, czy hydroksyapatyt wapnia.

Efekty

Terapia osoczem jest bardzo skuteczna i przynosi spektakularne efekty. Począwszy od faktu, że zabieg może być wykonywany na dowolnych partiach ciała, należy podkreślić, że cały proces regeneracji trwa nawet do 3 miesięcy, w czasie których zaobserwować można ogromne zmiany. Skóra staje się widocznie młodsza, bardziej jędrna i gładka. Następuje natychmiastowe odzyskanie blasku, poprawienie kolorytu i napięcia skóry.

Bezoperacyjny lifting

HIFU zrewolucjonizowało rynek kosmetyczny!
Jest to urządzenie, które pozwala na niemożliwy dotąd bezoperacyjny lifting! Czyni to z niego najbardziej popularny zabieg, o który klientki pytają najczęściej.

SPOSÓB DZIAŁANIA
Urządzenie HIFU wykorzystuje energię fal ultradźwiękowych o wysokich częstotliwościach. Są to intensywne i skoncentrowane wiązki docierające do 3 warstw w głąb skóry, nie powodując uszkodzenia na zewnątrz.
W trakcie zabiegu wywołujemy kontrolowane uszkodzenia wewnątrz skóry, jednak bez uszkodzenia jej na zewnątrz, co powoduje, że po zabiegu skóra ‘pracuje’ i regeneruje się tworząc zwiększoną liczbę kolagenu i elastyny, pobudza działanie fibroblastów, obkurcza istniejące włókna.

NAJLEPSZE REZULTATY UZYSKUJEMY W PRZYPADKU:
- wiotkiej, obwisłej skóry
- nadmiaru skóry
- poprawienia owalu twarzy, zarysu konturów
- nadmiar skóry na brzuchu po ciąży
- podwójny podbródek
-chomiki, pelikany
- redukcja zmarszczek
- zapobieganie powstawania zmarszczkom – po zabiegu skóra „pracuje” i regeneruje się, powodując syntezę kolagenu i elastyny

Tę usługę można dopasowywać indywidualnie, na dowolną partię ciała, aby każdy klient mógł osiągnąć pożądane wyniki bez żadnych kompromisów.

Jeśli interesuje Cię ta usługa, skontaktuj się z nami już dziś, aby umówić się na konsultację z jednym z naszych doświadczonych specjalistów.

Modelowanie kwasem hialuronowym

Co to jest kwas hialuronowy?
Kwas hialuronowy jest naturalną substancją, występującą w ludzkim organizmie, która odpowiada za jędrność komórek oraz ich nawilżenie. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego zatrzymuje około 1000 cząsteczek wody, utrzymując przy tym elastyczność i młody wygląd skóry. Niestety, wraz z wiekiem jego ilość znacząco się obniża, powodując zmarszczki i inne niedoskonałości. Tkanki skórne stają się stopniowo zwiotczałe, a kontury twarzy opadają.

Opis zabiegu

Terapia kwasem hialuronowym w MACHEROWSKA ATELIER to rewolucyjny zabieg, który zapewnia głębokie nawilżenie, poprawia jędrność skóry i redukuje zmarszczki. Ogromną zaletą tej metody są natychmiastowe efekty, widoczne tuż po zabiegu. Twarz staje się widocznie odmłodzona, wygląda naturalnie a jej mimika pozostaje niezmieniona. Zabiegi wyrównują także koloryt skóry, a dzięki wysokiemu stężeniu i równomiernemu rozprowadzeniu, skutecznie uzupełniony zostaje niedobór własnego kwasu hialuronowego.

Przebieg zabiegu

Przygotowanie do podania kwasu hialuronowego w MACHEROWSKA ATELIER rozpoczynamy od dokładnego wywiadu, który pomoże nam zrozumieć Twoje potrzeby i oczekiwane efekty. Sam zabieg wykonywany jest przez naszych specjalistów i polega na wstrzyknięciu w głąb skóry kwasu hialuronowego. Jest wykonywany w miejscowym znieczuleniu, co zapewnia komfort podczas zabiegu. Bezpieczeństwo w tym czasie jest dla nas priorytetem, dlatego działamy w oparciu o najnowszy sprzęt i najwyższej jakości preparaty.

Efekty terapii kwasem hialuronowym

Poprawa kondycji skóry jest zauważalna od razu po skończonym zabiegu. Zmarszczki i bruzdy ulegają spłyceniu, twarz staje się gładka, naprężona, a jej kontur odpowiednio podniesiony i wymodelowany. Największą popularnością cieszą się zazwyczaj zabiegi powiększania ust i wypełniania zmarszczek, a my wiemy jak zrobić to najlepiej i najbezpieczniej.


Czas utrzymywania się efektów

jest różny i zależy od indywidualnych predyspozycji. Ma na to wpływ wiele czynników, począwszy od wieku, kondycji skóry, a przede wszystkim stosowanie się do zaleceń poza biegowych. Niemniej jednak, rezultaty są widoczne przez 9 – 12 miesięcy.

Fiibryna bogatopłytkowa

 Czym jest zabieg fibryną bogatopłytkową

Fibryna (iPRF – Injectable Platelet Rich Fibrin) jest unikalną techniką wypełniania zmarszczek i ubytków skórnych materiałem uzyskiwanym z własnego organizmu. Wzbogacony w cenne płytki (źródło leczniczego białka i czynników wzrostu), fibrynę (macierz gojenia ran i regeneracji) oraz komórki macierzyste (przewodniki cząsteczek gojących i regenerujących) jest najlepszą bronią do walki z upływającym czasem.

iPRF jest następną generacją z zakresu anti-aging i uzupełnia odmładzanie osoczem bogatopłytkowym. Główną zaletą tego autogennego biomateriału jest powolne uwalnianie czynników stymulujących wzrost tkanek i regenerację skóry, dzięki czemu tkanki kontynuują naturalny proces odbudowy przez następne 3-6 miesięcy.

Jaka jest różnica między PRP a iPRF?

Zarówno PRP, jak i iPRF są uzyskiwane z krwi osoby poddającej się zabiegowi. Różni się jednak ich preparatyka, co powoduje odmienność w składzie, w sposobie iniekcji, ale także są wykonywane w różnych celach zabiegowych. IPRF wstrzykiwany jest w przypadku głębokich zmarszczek, których ubytków nie można zredukować poprzez zabiegi rewitalizacji i regeneracji skóry. Jest to naturalna alternatywa dla wypełnień kwasem hialuronowym, w wyniku której tkanka samoczynnie się odbudowuje. Powoduje to wypełnienie ubytków skórnych i uzyskanie gładkiej, młodo wyglądającej skóry.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg z podaniem fibryny bogatopłytkowej w MACHEROWSKA ATELIER poprzedza wywiad w trakcie którego poznamy Twoje oczekiwania i ustalimy, czy nie ma żadnych przeciwskazań. W dniu zabiegu pobiera się od pacjenta niewielką ilość krwi, którą następnie poddaje się specjalnej obróbce. Otrzymany preparat wstrzykuje się pod skórę. Fibryna bogatopłytkowa to naturalny materiał, który jest szczególnie polecany dla osób ze skłonnościami alergicznymi.

Fibryna bogatopłytkowa – efekty

Fibryna bogatopłytkowa działa dwufazowo. Pierwsze efekty są widoczne natychmiast po zabiegu. Skóra staję się napięta, zmarszczki wygładzone. Jednak to, na co należy zwrócić szczególną uwagę, to efekty długofalowe polegające na ciągłej stymulacji komórek. Płytki krwi uwięzione między włóknami fibryny wpływają na produkcję kolagenu i pobudzają procesy regeneracji tkanek.

Główne wskazania do przeprowadzenia zabiegu to przede wszystkim:

  • Głębokie zmarszczki, fałdy skórne

  • Głębokie bruzdy

  • Blizny po trądzikowe

  • Skóra zapadnięta z ubytkami tkanek

Peeling chemiczny

Terapia łączona kwasem laktobionowym i kwasem azelainowym dla cery naczynkowej, wrażliwej, ze skłonnością do zaczerwienienia, dla której inne formy peelingów są zbyt agresywne. 

Peeling chemiczny to idealny wybór dla cery wrażliwej, gdyż nie uszkadza on i nie podrażnia skóry mechanicznie. Wykazuje on działanie chemiczne, dzięki czemu prowadzi do rozpuszczenia połączeń międzykomórkowych, jednocześnie nie uszkadzając tkanek wokół i nie doprowadzając do podrażnień i zaczerwienienia. Ponadto, kwasy te mają ukierunkowane działanie zwalczające zaczerwienienie, trądzik różowaty i podrażnienia. 


Efekty 
Kwasy te w terapii łączonej potrafią dać spektakularne efekty. Zaraz po zabiegu cera staje się gładka, rozjaśniona, aksamitna w dotyku. Po serii zabiegów następuje zauważalna poprawa nawilżenia, redukcji zaczerwienienia i zmniejszenia rozszerzonych naczynek. Poprawia się koloryt skóry i redukują się niedoskonałości skóry. W przypadku trądziku różowatego cofają się także zmiany w postaci krostek i grudek.

Kwas Laktobionowy

Działanie:
- powoduje złuszczenie powierzchniowych komórek warstwy rogowej
- wzmacnia barierę ochronną naskórka
- zapobiega tworzeniu się teleangiektazji, wzmacnia elastyczność naczyń krwionośnych
- zmniejsza podrażnienia
- przyspiesza regenerację, nawilża

Kwas Azelainowy

Działanie:

- działanie przeciwzaskórnikowe - hamuje nadmierne rogowacenie naskórka, przyczyniające się do powstawania zaskórników.
- działanie przeciwzapalne - pomaga leczyć zmiany trądzikowe ze współtowarzyszącym stanem zapalnym.
- działanie przeciwbakteryjne - zwalcza bakterie odpowiedzialne za powstawanie trądziku, nie powodując u nich oporności.
- działanie przeciwłojotokowe - zmniejsza frakcję wolnych kwasów tłuszczowych na skórze, które mogą powodować jej błyszczenie.
- działanie na przebarwienia - zmniejsza przebarwienia związane z nadmierną aktywnością melanocytów, nie tylko przebarwienia potrądzikowe3.


Przeciwwskazania do peelingu chemicznego

- aktywna opryszczka,
- skłonność do powstawania bliznowców,
- alergie skórne,
- stan skóry po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy,
- ciąża i karmienie piersią,
- stan po krioterapii, czyli leczeniu zimnem,
- choroby autoimmunologiczne,
- podrażniona, uszkodzona skóra (nadżerki, otarcia),
- doustna terapia pochodnymi witaminy A.

Dermapen

Dermapen to innowacyjne urządzenie, dzięki któremu możemy osiągnąć efekt odmładzający, regenerujący, rozjaśniający i podobny do działania lasera - resurfacing skóry. Pozwala on na odbudowę skóry w zupełnie naturalny sposób. Szczególnie polecany jest na twarz, szyje i dłonie bądź miejscowo na przebarwienia lub blizny.

W MACHEROWSKA ATELIER zabieg ten ma nienaganną opinię i wielu zwolenników. Ogólna poprawa stanu skóry, redukcja zmarszczek i wygładzenie to tylko niektóre z wielu pozytywnych efektów.

Na czym polega zabieg
To zabieg polegający innowacyjne urządzenie dermapen wykorzystujące technologie pulsujących igieł przeznaczone do frakcyjnego mikronakłuwania. Poprzez mikrouszkodzenia uruchamia kaskade procesów naprawczych w skórze stymulujących produkcję kolagenu i elastyny. Te powtarzające się punktowe mikrouszkodzenia skóry prowadzą do uwolnienia czynników wzrostu takich jak jak TGF- Alfa TGF- Beta i PDGF. Są to najbardziej odmładzające substancje, które dotychczas wynaleziono.

Wskazania
Zabieg polecany jest osobom, które chciałyby ujędrnić skórę, odmłodzić ją i poprawić ogólny wygląd skóry. Idealnie sprawdzi się również u osób ze skórą wiotką, z nierównościami lub bliznami potrądzikowymi. Zabieg potrafi również zniwelować powierzchniowe przebarwienia oraz poradzi sobie z rozszerzonymi porami.

Efekty

Po serii zabiegów z użyciem urządzenia dermapen możemy spodziewać się zauważalnego napięcia skóy, zredukowania drobnych zmarszczek, poprawę owalu twarzy, wygładzenie cery, poprawę kolorytu, zredukowanie przebarwień i wyrównianie struktury skóry.

Skontaktuj się dziś i zarezerwuj bezpłatne spotkanie konsultacyjne.

 

531135351

  • Czarny Instagram Ikona

Macherowska Atelier - Łódź